Valentin Bianchi

Vinařství Valentin Bianchi je vinařství sídlící v departmentu San Raphael, v provincii Mendoza. San Rafael se skládá ze  3 částí – kopců, pouště a roviny. Zaujímá plochu  31 235 km2 a je vzdálen 240 km od hlavní města Mendozy.

V části, kde jsou roviny, se rozprostírá oáza (70 000ha), zavlažovaná řekami Diamante a Atuel, jež pramení v Andách a přivádějí sem vodu z ledovců.

Vinice v San Rafael  se nacházejí na aluviálním podloží, které  obsahuje minerální půdy.

Úpatí And - zcela uzavřené civilizaci – vytváří mikroklimatický charakter oblasti. Tvoří nepřekonatelnou bariéru pro vlhké větry vanoucí od Tichého oceánu. Roční srážky tak nepřesahují 330 mm, což zmenšuje riziko vzniku plísní a zvyšuje možnost chuťové koncentrace v hroznech. Během doby růstu révy je zde 1400 hodin plného slunečního svitu, což vede k maximální komplexnosti chuti, temné barvě a k bohatému tělu vín.

Historie vinařství

Roku 1928 se italský imigrant Don Valentino Bianchi stal vlastníkem malého vinařství s vlastní vinicí. Vinařství, jež bylo nejprve známo jako El Chiche, produkovalo kvalitní červená vína, o kterých se říkalo, že se podobají velkým vínům z Medocu.

V roce 1934 vína získala nejvyšší ocenění na Oficiální přehlídce a soutěži vín v Mendoze. Poté byla zařazena do prodeje ve slavné vinotéce v Buenos Aires, kde byla doporučována významným bohatým intelektuálům.

Roku 1950 předal Valentino Bianchi vinařství svým synům Alcidesi Josemu a Enzu Arnoldovi společně s jejich švagrem Aureliem Stradellou a  vinařství začalo výborně prosperovat, díky jejich skvělé týmové práci. Vinařství bylo přejmenováno na  Valentin Bianchi S.A.C.I.F.

V roce 1980 se dostávají do vedení společnosti vnuci Valentina Bianchiho - Valentin Eduardo, Ricardo Stradella a Alejandro Ruben. Dnes pokračují v tom, co jejich otcové a děd započali a jsou již 3. generací v podniku, který se nyní nazývá Valentin Bianchi S.A.

Vinice

Tři vinice, které vinařství Valentino Bianchi vlastní, zabírají plochu 290 ha (716 acrů) a leží v oblasti  San Rafael. Jsou to: Asti, Las Paredes a Dona Elsa.

Vinice jsou plné podnoží dovozených z Valentinovy rodné Itálie a stejně tak z Kalifornie a Francie. Nejvyšší kvalita hroznů odpovídá použití nejlepších technologií k výrobě vína, která získávají ocenění nejen v Argentině, ale i v zahraničí.Všechna vína vinařství vyrábí již od roku 1979 vinař Fracisco Martinez.

V roce 1996 vnuci V. Bianchiho započali spolupráci s Robertem  Pepim  ze slavného kalifornského vinařství v Napa Valley. Probíhaly konzultace o  nových  technologiích a přitom stále dbali na zachování typického  argentinského charakteru. Jeho odborné znalosti ve vinařství a talent  milovníka vína pomohl udržet konkurenceschopnost a úspěšnost v mnoha zemích, kde se vína Valentina Bianchiho prodávají.

 

Zobrazit vína Valentin Bianchi